חברי הקרן

Gershoni

הוקרה

קרן גרשוני הוקמה בשנת 1977 ביוזמתו של צבי גרשוני ז”ל, ממייסדי קיבוץ ניר-עם וחבר בכנסת השביעית והשמינית. ליוזמה היו שותפים חברים נוספים משער הנגב. להמשך קריאה

במקצועיות ובהתנדבות

מיום הקמתה ועד היום, מופעלת הקרן במבנה של עמותה, במקצועיות ובהתנדבות מלאה על-ידי קבוצה של תושבי "שער הנגב". ניהול הקרן נעשה באופן שקוף ושקול, תוך רצון לממש באופן מיטבי את המשאבים לטובת התושבים והקהילות.

חזי עינת - יו"ר הקרן

חבר קיבוץ נחל עוז, גמלאי ומתנדב למען הציבור. בוגר בהצטיינות תואר ראשון בחוג למדעי ההתנהגות של אוניברסיטת בן גוריון. בוגר בהצטיינות תואר שני בחוג לימודי העבודה – ניהול משאבי אנוש וניהול ארגונים, של אוניברסיטת תל אביב. כמו-כן, השתתף בקורסים כלכליים רבים, בהובלה וניהול הקבוץ החדש ובקורסי יזמות. בתחילת דרכו גידל כותנה והענף זכה בשני פרסי ייעול ע"ש קפלן על שיאי היבולים ועל ניצול מים מליחים להשקיית גידולי השדה. בהמשך, כיהן, במשך שש שנים, כמזכיר המועצה האזורית שער הנגב ונשא תפקידים ניהוליים מרכזיים בשבעה קיבוצים שונים. כיום, משמש כיושב ראש עמותת קרן המלגות ע"ש גרשוני, יו"ר ועדת הביקורת בקיבוצו וכן יועץ ומאמן כלכלי למשפחות במצוקה כספית.
שירות צבאי קרבי בנח"ל המוצנח ובהמשך בחטיבת המילואים "משחררי ירושלים" במלחמת ששת הימים ו"צולחי התעלה" במלחמת יום הכיפורים. אב לבת ושני בנים.

שמואל שנער - גזבר הקרן

חבר קיבוץ כפר עזה ורפתן בנשמתו. בעל תואר בוגר מהפקולטה לחקלאות, תואר שני במנהל עסקים ותואר שני במינהל ומדיניות ציבורית. פעיל ומתנדב בתפקידים בכירים שונים.

כיום, מנהל כספים ברפת "רן אלפיים", חבר בהנהלה הכלכלית בוועדת ההשקעות ובוועדת הכספים של קיבוץ כפר עזה.

בעברו, מנכ"ל התזמורת הקאמרית הקיבוצית, מנכ"ל המפעלים האזוריים של שער הנגב, מנהל כספים ומנהל עיסקי בקיבוצו ובארגונים נוספים אחרים.

חבר הנהלת קרן גרשוני משנת 2012 ומנהל כספים של הקרן.

אב לארבעה.

שולה צוקרמן – חברת הקרן

חברת קיבוץ גבים. אמנית ויוצרת בקרמיקה בסדנה משלה בקיבוץ. מתנדבת כמדריכת קרמיקה בעמותת "יחדיו". חברה בקרן גרשוני מיום הקמתה! בתחילת הדרך גננת לבכורי קיבוץ גבים, ובהמשך, פעילה בוועדת חינוך של התק"מ וליוותה גננות ומטפלות באזור הדרום, מניצנים ועד איילות. אמא לארבעה ילדים.

אורית צדיקביץ - חברת הקרן

נולדה וגדלה בקיבוץ כפר עזה. בוגרת תואר שני בקולנוע במכללת ספיר. פעילה ומעורבת בחיי הקהילה בקיבוץ ובמועצה האזורית. מכהנת כיועצת לימודים במכללת ספיר ובין תפקידיה גם עורכת את עיתון קיבוץ כפר עזה. 

כתבה ספר ילדים בנושא זהירות בדרכים והייתה חברה בצוות ההיגוי של שותפות סן דייגו – שער הנגב. אמא לארבעה ילדים.

ארז בן אשר - חבר הקרן

חבר קיבוץ דורות. מילא שורה של תפקידי ניהול ותפקידי הובלה חברתיים, ביניהם: שירות שדה במפעל "מגופי פיקוד ובקרה" של קיבוץ דורות, רכז משק של היאחזות הנח"ל קטורה, מדריך חברת הנוער ובחינוך החברתי של קיבוץ דורות, ממקימי הקן הקיבוצי של הנוער העובד והלומד באזור שער הנגב ורכז הרווחה בקיבוץ דורות.

בתיה קדם - חברת הקרן

חברת קיבוץ אור הנר וארכיונאית הקיבוץ. בעבר, מנהלת מדור רישום, שכ"ל ומעקב במכללת ספיר, מנהלת המטבח באור הנר ורכזת מערכת החינוך בקיבוץ.

גיל שוורצמן - חבר הקרן

תושב קיבוץ גבים משנת 1998. בוגר תואר ראשון בשיווק ומנהל עסקים ותואר שני במינהל עסקים.
מנכ"ל החממה הטכנולוגית שער הנגב SouthUp, דירקטור בחברה הכלכלית שער הנגב.
שירות צבאי: בשריון, בדרגת תת אלוף וכיום ראש מטה אוגדה 36 במילואים. נשוי ואב לשלושה ילדים.

דן מרציפר - חבר הקרן

חבר קיבוץ אור הנר בעל תואר הנדסאי מכונות וחשמל ובוגר לימודי כלכלה במדרשת רופין.
פסל בברזל, כורם ויינן ובעלים של כרם ויקב ביתי. דירקטור בפארק התעשיה "ספירים" שדרות – שער הנגב.
בעבר, מנכ"ל מפעל "אורניט", מפעל "פולירון" ומפעל "רייל קאפ". שימש בתפקידים של גזבר ומרכז המשק של אור הנר ואף ניהל את ענף המטעים. היה שליח התק"מ בארגנטינה. נשוי ואב לארבעה ילדים.

דרורה כהן - חברת הקרן

בת וחברת קיבוץ רוחמה. עבדה במשך שנים ארוכות בשדות הכותנה גם כפקחית מועצת הכותנה, ובשלחין ובפלחה כמנטרת מחלות ומזיקי צמחים. בהמשך, עבדה בייצור במחלקות מפעל "המברשת" רוחמה וניהלה את המחלקה לייצור חותמות משרדיות. ריכזה את פעילות התרבות של הקיבוץ במשך שתי קדנציות ערכה את העלון המקומי במשך שתי קדנציות. לאורך השנים מלווה את חיי הקיבוץ בכתיבת טקסטים ומסכות לחגים ולאירועים שונים בקהילה.
היום מתנדבת בארכיון רוחמה. שירות צבאי: מדריכת טירוניות בבה"ד 12. אימא לשלושה ילדים.

יונתן שטרסברג - חבר הקרן

חבר קיבוץ ארז. בעל תואר בחקלאות מהפקולטה כחקלאות. מנהל את תחום הביטוח של קיבוץ ארז. עורך לשוני של עיתון שער הנגב ושל ספרים. מתנדב בעמותת "יחדיו".
בעברו, מזכיר "ארגון מגדלי ירקות", מרכז משק, מזכיר וגזבר של הקיבוץ ומרכז המחלקה החקלאית ב"ארז מוצרים תרמופלסטים". שירות צבאי בנח"ל.

מיטל רגב - חברת הקרן

חברת קיבוץ ארז. מנהלת את המחלקה לאנגלית במכללה האקדמית ספיר ומשמשת כמרצה בה. בתהליכי כתיבת דוקטורט העוסק בנרטיב העלייה של יהודי אתיופיה לישראל. נשואה ואם לשני ילדים.  

עודד פלוט - חבר הקרן

חבר קיבוץ ברור חיל. בעל תואר ראשון מהחוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב ותואר שני במינהל ומדיניות ציבורית מבית הספר לניהול של אוניברסיטת בן-גוריון. מנהל הקהילה של קיבוץ חצרים, יוצר ומבצע של מופעים בתחומי הזמר והמסך.
היה מנכ"ל המועצה האזורית שער הנגב וניהל את המטה האסטרטגי של המועצה אשר הוביל את הפריצה של הצמיחה הדמוגרפית באזור. הקים את מרכז "מעברים" הראשון בארץ. שימש כמזכיר ברור חיל. עבד  כתסריטאי וככותב מחזות ותוכן לאירועים ממלכתיים.

רוני סרי - חברת הקרן

תושבת מושב יכיני. בעלת תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית. רכזת תחום קהילה בעמותת "יחדיו" – עמותת הוותיקים של שער הנגב. מתנדבת בקהילה בתחומי הסעות ילדים, וותיקים ונשים.