חברי הקרן

Gershoni

הוקרה

קרן גרשוני הוקמה בשנת 1977 ביוזמתו של צבי גרשוני ז”ל, ממייסדי קיבוץ ניר-עם וחבר בכנסת השביעית והשמינית. ליוזמה היו שותפים חברים נוספים משער הנגב. להמשך קריאה

במקצועיות ובהתנדבות

מיום הקמתה ועד היום, מופעלת הקרן במבנה של עמותה, במקצועיות ובהתנדבות מלאה על-ידי קבוצה של תושבי "שער הנגב". ניהול הקרן נעשה באופן שקוף ושקול, תוך רצון לממש באופן מיטבי את המשאבים לטובת התושבים והקהילות.

עודד פלוט - יו"ר הקרן, חבר הנהלה

חבר קיבוץ ברור חיל. בעל תואר ראשון מהחוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב ותואר שני במינהל ומדיניות ציבורית מבית הספר לניהול של אוניברסיטת בן-גוריון. מנהל הקהילה של קיבוץ חצרים, יוצר ומבצע של מופעים בתחומי הזמר והמסך.
היה מנכ"ל המועצה האזורית שער הנגב וניהל את המטה האסטרטגי של המועצה אשר הוביל את הפריצה של הצמיחה הדמוגרפית באזור. הקים את מרכז "מעברים" הראשון בארץ. שימש כמזכיר ברור חיל. עבד  כתסריטאי וככותב מחזות ותוכן לאירועים ממלכתיים.

גיל שוורצמן - גזבר, חבר הנהלה

תושב קיבוץ גבים משנת 1998. בוגר תואר ראשון בשיווק ומנהל עסקים ותואר שני במינהל עסקים.
מנכ"ל החממה הטכנולוגית שער הנגב SouthUp, דירקטור בחברה הכלכלית שער הנגב.
שירות צבאי: בשריון, בדרגת תת אלוף וכיום ראש מטה אוגדה 36 במילואים. נשוי ואב לשלושה ילדים.

דן מרציפר - חבר הנהלה

חבר קיבוץ אור הנר בעל תואר הנדסאי מכונות וחשמל ובוגר לימודי כלכלה במדרשת רופין.
פסל בברזל, כורם ויינן ובעלים של כרם ויקב ביתי. דירקטור בפארק התעשיה "ספירים" שדרות – שער הנגב.
בעבר, מנכ"ל מפעל "אורניט", מפעל "פולירון" ומפעל "רייל קאפ". שימש בתפקידים של גזבר ומרכז המשק של אור הנר ואף ניהל את ענף המטעים. היה שליח התק"מ בארגנטינה. נשוי ואב לארבעה ילדים.

אורית צדיקביץ

נולדה וגדלה בקיבוץ כפר עזה. בוגרת תואר שני בקולנוע במכללת ספיר. פעילה ומעורבת בחיי הקהילה בקיבוץ ובמועצה האזורית. מכהנת כיועצת לימודים במכללת ספיר ובין תפקידיה גם עורכת את עיתון קיבוץ כפר עזה. 

כתבה ספר ילדים בנושא זהירות בדרכים והייתה חברה בצוות ההיגוי של שותפות סן דייגו – שער הנגב. אמא לארבעה ילדים.

ארז בן אשר

חבר קיבוץ דורות. מילא שורה של תפקידי ניהול ותפקידי הובלה חברתיים, ביניהם: שירות שדה במפעל "מגופי פיקוד ובקרה" של קיבוץ דורות, רכז משק של היאחזות הנח"ל קטורה, מדריך חברת הנוער ובחינוך החברתי של קיבוץ דורות, ממקימי הקן הקיבוצי של הנוער העובד והלומד באזור שער הנגב ורכז הרווחה בקיבוץ דורות.

בתיה קדם

חברת קיבוץ אור הנר וארכיונאית הקיבוץ. בעבר, מנהלת מדור רישום, שכ"ל ומעקב במכללת ספיר, מנהלת המטבח באור הנר ורכזת מערכת החינוך בקיבוץ.

רוני סרי

תושבת מושב יכיני. בעלת תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית. רכזת תחום קהילה בעמותת "יחדיו" – עמותת הוותיקים של שער הנגב. מתנדבת בקהילה בתחומי הסעות ילדים, וותיקים ונשים.

יונתן שטרסברג

חבר קיבוץ ארז. בעל תואר בחקלאות מהפקולטה כחקלאות. מנהל את תחום הביטוח של קיבוץ ארז. עורך לשוני של עיתון שער הנגב ושל ספרים. מתנדב בעמותת "יחדיו".
בעברו, מזכיר "ארגון מגדלי ירקות", מרכז משק, מזכיר וגזבר של הקיבוץ ומרכז המחלקה החקלאית ב"ארז מוצרים תרמופלסטים". שירות צבאי בנח"ל.

דרורה כהן

בת וחברת קיבוץ רוחמה. עבדה במשך שנים ארוכות בשדות הכותנה גם כפקחית מועצת הכותנה, ובשלחין ובפלחה כמנטרת מחלות ומזיקי צמחים. בהמשך, עבדה בייצור במחלקות מפעל "המברשת" רוחמה וניהלה את המחלקה לייצור חותמות משרדיות. ריכזה את פעילות התרבות של הקיבוץ במשך שתי קדנציות ערכה את העלון המקומי במשך שתי קדנציות. לאורך השנים מלווה את חיי הקיבוץ בכתיבת טקסטים ומסכות לחגים ולאירועים שונים בקהילה.
היום מתנדבת בארכיון רוחמה. שירות צבאי: מדריכת טירוניות בבה"ד 12. אימא לשלושה ילדים.